28 marca Lidzbarski Dom Kultury zaprasza na dwa przedstawienia: poranne, o godz. 10:30 i wieczorne, o godz. 18:00. Pierwszy spektakl dedykowany jest najmłodszym. „Kota w butach” według Jana Brzechwy zaprezentują artyści teatru lalkowego. Dorośli widzowie będą mieli okazję obejrzenia „Lekcji” na podstawie dramatu Eugena Ionesco w reżyserii Janiny Tomaszewskiej. Wystąpią: Małgorzata Żamejć, Anna Dąbek-Lebiedzińska, Małgorzata Golon oraz Maciej Lebiedziński. Godz. 18.00, wstęp wolny.

Bitwa pod Heilsbergiem
W czerwcu, a dokładnie 16 czerwca, już po raz dwunasty odbędzie się rekonstrukcja bitwy pod Heilsbergiem. Na polach pod Lidzbarkiem spotka się kilkuset żołnierzy z kilkunastu krajów biorących udział w bitwie. Regulamin imprezy dostępny jest na stronie domu kultury.
Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry.

Trzydniowy festiwal najlepszej na świecie zabawy potrwa w tym roku od 15 do 18 sierpnia. Mowa, oczywiście, o Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry. Już po raz 39 miasto stanie się najbardziej dowcipnym miastem w Polsce. Wśród licznych atrakcji czekają nas Turnieje o Złotą Szpilkę, wieczór stand-up comedy, Kabaretowa Noc pod Gwiazdami, wieczory autorskie.

Śledźcie informacje oraz gwiazdach polskiej sceny kabaretowej, które pojawią się latem w Lidzbarku Warmińskim. Wkrótce dostępne też będą bilety na festiwal.
(MW / Fot. Pixabay / CC0)